Bitcoin’s Creator vs. Bezos: Satoshi Nakamoto’s Uphill Climb to Surpass the Amazon Founder’s Net Worth

Bitcoin’s Creator vs. Bezos: Satoshi Nakamoto’s Uphill Climb to Surpass the Amazon Founder’s Net Worth

Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie, ale jeśli kiedyś Bitcoin przekroczy pewną wycenę, to Satoshi Nakamoto będzie najbogatszy, jeśli on lub oni jeszcze żyją. Dziś Satoshi Nakamoto, jest 157. najbogatszym człowiekiem na świecie, a kryptońskie aktywa będą musiały przejść sześć cyfr, aby przekroczyć wartość netto założyciela Amazonki.

W 2020 roku założyciel Amazonii ma 175 miliardów dolarów i jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Według trackera miliarderów w czasie rzeczywistym, zbioru danych, który mierzy wartość netto osób i rodzin z wielkim bogactwem, Bernard Arnault i jego rodzina posiadają 122 miliardy dolarów.

Za nimi znajdują się Bill Gates (118B dolarów), Mark Zuckerberg (98B), Elon Musk (93B) i Mukesh Ambani (83B). Obecnie, w ciągu ostatnich dwóch dekad, najbogatsi ludzie na świecie często zmieniali stanowiska, a w przyszłości twórca Bitcoin’a mógł dołączyć do mega-elity.

Szacuje się, że Satoshi Nakamoto posiada około 1,1 miliona BTC (12,45B dolarów) z okresu, w którym wynalazca uruchomił sieć i wydobywał monety wraz ze społecznością. Obecnie, przy obecnych kursach wymiany BTC, Satoshi byłby 157. najbogatszym człowiekiem na świecie, gdyby ten niesławny twórca nadal istniał.

Oznacza to, że Satoshi jest bogatszy niż elektroniczny miliarder z Chin, Wang Laisheng, z jego 12,4 mld dolarów. Nakamoto jest również bogatszy niż Wang Laichun i Hui Wing Mau, miliarderzy z Chin, według dzisiejszych statystyk.

Aby Satoshi Nakamoto mógł prześcignąć Jeffa Bezosa, aktywa kryptograficzne na pewno będą musiały przewyższać sześć cyfr. Obliczenia pokazują, że Bitcoin (BTC) będzie musiał wzrosnąć powyżej 160.000 dolarów na monetę, aby bogactwo Satoshi przekroczyło obecny skład Bezosa.

Przy 160 tys. dolarów na monetę, Nakamoto miałoby łączną sumę 176 mld dolarów w BTC Profit Revolution. Nie uwzględnia to również bitcoin cash (BCH) i bitcoinsv (BSV), które Nakamoto posiada.

Przy dzisiejszej cenie 11 360 dolarów za BTC, aktywa kryptograficzne będą musiały zyskać 1308% wartości, aby osiągnąć zakres cenowy 160 000 dolarów. Ponadto, przy około 18,5 mln BTC w obiegu, pułap rynkowy byłby wart około dwóch bilionów dziewięćset sześćdziesiąt miliardów dolarów, gdyby Bitcoin (BTC) wynosił 160 tys. dolarów za monetę.

Można śmiało powiedzieć, że Jeff Bezos zgromadzi więcej pieniędzy, ponieważ w 2020 roku bardzo dużo skapitalizował. Jednak jego najwyższa pozycja w byciu najbogatszą osobą na świecie nie będzie trwała wiecznie i ktoś inny mógłby zająć to miejsce. Szansa, że anonimowy wynalazca (wynalazcy) Bitcoina zajmie pierwsze miejsce jako najbogatszy na świecie, jest intrygującą możliwością.

Mimo, że Nakamoto jest oddalone od Bezos o około 156 osób, może być dzień, w którym dwie wartości netto zbliżą się do siebie i zderzą. Oczywiście mogłoby się to zdarzyć tylko wtedy, gdyby BTC osiągnęło wartość balistyczną i podążało za niektórymi z przewidywanych celów, które lubią przewidywać kryptońskie luminarze.